Červenec 2013

1x10 Fire and Blood (Oheň a krev)

31. července 2013 v 13:25 | britain_xx |  Synopsis

Po všech Sedmi Královstvích se šíří zpráva o smrti Lorda Neda Starka, pobočníka krále Roberta a pána Zimohradu. Vazalové, již Nedovi přísahali věrnost, prohlásí za svého krále a krále Sedmi Království Robba Starka. Kvůli tomu, že byl Jaime Lannister zajat Starkovými a oba Robertovi bratři se přidali na jejich stranu a zpochybnili Joffreyho nástup na trůn, Tywin Lannister udělá z Tyriona králova pobočníka, aby kontroloval Joffreyho a Cersei. Jon se pokusí opustit Zeď, aby pomstil smrt svého otce, ale jeho přátelé ho přesvědčí, aby zůstal a připojil se na výpravu Noční hlídky za Zeď. Daenerys ke svému smutku zjistí, že kvůli Mirri je její nenarozený syn mrtvý, a i když jejího manžela Droga zachránila, on na nic nereaguje. Neschopna unést jeho stav, Daenerys ukončí život svého manžela. Spálí jeho tělo na hranici spolu s Mirri a dračími vejci. Daenerys vejde do plamenů na hranici, ale vyjde bez úhony s třemi malými dráčky na svých ramenou.

1x09 Baelor (Baelor)

31. července 2013 v 13:23 | britain_xx |  Synopsis

Rody Starků a Lannisterů se připravují na první společnou bitvu proti sobě. Tyrion do boje jako spojence vede barbary, zatímco Robb a Catelyn uzavírají kvůli pomoci v jejich válce obchod se starým spojencem Lordem Freyem. Drogo umírá, a tak Daenerys musí k záchraně svého manžela učinit zoufalá opatření. K hrůze khalasaru využije Mirri, která praktikuje krvavou magii. Aemon Jonovi odhalí svou identitu - je Targaryen - a cenu loajality k Noční hlídce (protože trestem za opuštění Zdi, kterou Noční hlídka střeží, je smrt). On sám nemohl pomoci své rodině, která byla vyvražděna. Ned před lidmi falešně přizná přijetí Joffreyho jako právoplatného krále, aby zachránil život svým dcerám. Jeho osud tak náhle spočine na rukách nového krále Joffreyho Lannistera.

1x08 The Pointy end (Špičatý konec)

31. července 2013 v 13:22 | britain_xx |  Synopsis

Robb Stark shromažďuje rodinné spojence kvůli válce Lannistery. Sansa prosí Joffreyho, aby ušetřil život jejího otce Neda. Ten je stále držen v žaláři, kde najde nečekaného spojence. Na severu na Zdi jsou Jon a členové Noční hlídky překvapeni nečekanými nepřáteli. Armáda Khala Droga míří přes Úzké moře do Sedmi království.

1x07 You win or die (Zvítěziš nebo zemřeš)

31. července 2013 v 13:21 | britain_xx |  Synopsis

Ned se postaví královně Cersei, protože ví, že má něco společného se smrtí Jona Arryna. Nedův nemanželský syn Jon Snow složí doživotní slib Noční hlídce. Khal Drogo kvůli Robertovu pokusu otrávit Daenerys vyzve khalasar - svůj kmen - k útoku na Západozemi. Robert je fatálně zraněn na lovu a před svou smrtí jmenuje Neda regentem, dokud jeho syn Joffrey nedosáhne vhodného věku. Královně Cersei se rozhodnutí mrtvého krále nelíbí a s podporou Malé rady se tak nestane. Ned požádá Lorda Petyra Baeliše o podporu jeho Městské stráže, aby mohl bezpečně odstranit Lannistery z trůnu. Také mu prozradí, proč je Stannis Baratheon (Robertův mladší bratr) skutečným dědicem trůnu. I přes to Petyr neudělá to, co slíbil.

1x06 A Golden crown (Zlatá koruna)

31. července 2013 v 13:19 | britain_xx |  Synopsis

Viserys Targaryen žádá, aby mu Drogo splatil dluhy, nebo ublíží své vlastní sestře Daenerys. Ned, kterému je ponechána vláda království, zatímco je král Robert na lovu, se dozví tajemství zanechané jeho švagrem a královým bývalým pobočníkem Jonem Arrynnem, který byl podle své ženy Lysy Arryn, sestry Catelyn, zavražděn členy královské rodiny - Lannisterovými.

1x05 The Wolf and the Lion (Vlk a lev)

31. července 2013 v 13:17 | britain_xx |  Synopsis

Robert a Ned se pohádají kvůli tomu, jak by měli jednat s aliancí Targaryenů a Dothraků. Zpráva o Tyrionově únosu se dostane až do Králova přístaviště, kde kvůli odpovědím napadne Jaime Lannister Neda. Catelyn mezitím s Tyrionem dorazí do Eyrie - Orlího hnízda - kde se sejdou s její pološílenou sestrou Lysou.

1x04 Cripples, Bastards and Broken Things (Mrzáci, bastardi a zlámané věci)

31. července 2013 v 13:16 | britain_xx |  Synopsis

Ned díky knize, ve které jsou rodokmeny a dějiny velkých rodů Sedmi království, odhalí nemanželského syna krále Roberta. Jon se spřátelí se Samwellem a vznikne mezi nimi pouto. Frustrovaný Viserys si vybije zlost na Daenerys, ale ta se mu ubrání a varuje ho. Sansa si představuje svou budoucnost jako královna, zatímco Arya předpokládá daleko jinou budoucnost. Lady Catelyn shromáždí spojence svého otce, aby jí pomohli s Tyrionem, jenž si uvědomí, že se nachází ve špatný čas na špatném místě.

1x03 Lord Snow (Lord Sníh)

31. července 2013 v 13:14 | britain_xx |  Synopsis

Daenerys se s rostoucí mocí v kmeni jako Khaleesi - manželka Khala Droga - začne vzpírat Viserysově vůli. Ned se připojí k Malé radě v Králově přístavišti a zjistí, jak špatně je Sedm Království řízeno. Catelyn se rozhodne jet tajně na jih, aby varovala svého manžela, ale je chycena starým přítelem Petyrem "Malíčkem" Baelišem. Jon se snaží přizpůsobit životu na Zdi, tím že trénuje s mnoha neurozenými rekruty, kterým nezáleží na jeho pokrevní linii. Lord Jeor Mormont poprosí Tyriona Lannistera, aby se u krále a královny přimluvil za větší příliv rekrutů do Noční hlídky. Bran se probral, ale nevzpomíná si, jak spadl.

1x02 The Kingsroad (Královská jízda)

31. července 2013 v 13:11 | britain_xx |  Synopsis

Ned se s králem Robertem dohodne, stane se jeho pobočníkem a se svými dcerami Sansou a Aryou opouští Zimohrad, zatímco jeho žena Catelyn pečuju o jejich syna Brana, jehož osud je nejistý. Nedův nemanželský syn Jon Snow míří na sever, aby se připojil k bratrstvu Noční hlídky. Tyrion Lannister, královnin bratr, se rozhodne vzdát cesty na jih se svou královskou rodinou a místo toho se připojí k Jonovi mířícího ke Zdi. Viserys vyčkává na svůj čas v naději na opětovné získání trůnu pro svůj rod Targaryenů. Daenerys zaměřuje svou pozornost na učení, jak potěšit svého nového manžela Droga.

1x01 Winter is coming (Zima se blíží)

31. července 2013 v 13:09 | britain_xx |  Synopsis

Lord Eddard "Ned" Stark ze Zimohradu je navštíven královskou rodinou. Jeho starý přítel a král Robert Baratheon mu učiní nabídku, kterou nemůže odmítnout. Catelyn Stark, Nedova žena, dostane vzkaz od své sestry Lysy, díky kterému by mohla obvinit členy královské rodiny z vraždy. Nedův mladý syn Bran učiní ohromující objev, díky kterému bude bojovat o holý život. Přes Úzké moře deportovaný princ Viserys Targaryen tvoří alianci s vidinou zisku Železného trůnu. Divokému válečníkovi khalu Drogovi prodá za manželku svou sestru Daenerys výměnou za jeho vojenskou podporu.Photo of the Day | #1

30. července 2013 v 19:43 | britain_xx |  Photo of the Day
Fotka pro dnešní den.


SITE

30. července 2013 v 18:02 | britain_xx

spřátelené blog
návštěvnost
informační články o blogu

MEDIA

30. července 2013 v 18:01 | britain_xx

rozhovory
videa

GALLERY

30. července 2013 v 17:58 | britain_xx


paparazzi fotky
fotky z akcí, kde se Emilia objevila
fotky od profesionálních fotografů

soukromé fotky
animce
scany z časopisů
ostatní fotky
fotka dne
gif dne
fotka měsíce

GAME OF THRONES

30. července 2013 v 17:53 | britain_xx

popisy jednotlivých dílů

fotky z jednotlivých dílů

fanouškovská videa

fanouškovské výtvory

fotky a videa z natáčení

novinky

krátké video upotávky, trailery

oficiální promo fotky

hudba z jednotlivých dílů

jednotlivé díly ke shlédnutí a stáhnutí

EMILIA CLARKE

30. července 2013 v 17:48 | britain_xx

novinky o Emilii

kdo vůbec Emilia je

kde všude jsme Emilii mohli vidět
..::I AM FAN::..